A szaunát olyan egyenletes és vízszintes helyen kell elhelyezni, ami elbírja a szauna tömegét, és a benne lévő embereket is!
A talaj kiegyenlítéséhez sóder, kavics, térkő, vagy beton is használható.
Semmilyen esetben sem szabad a szaunát közvetlenül a földre, vagy olyan helyre telepíteni, ahol az aljnövényzet meggátolhatja a levegő szabad áramlását.
✕
Szaunázás
A szaunában az ajánlott hőmérséklet fejmagasságban 75-90 °C körül alakul. Erre a hőhatásra a szervezet a bőr vérereinek kitágulásával – bőrpírral – és izzadással reagál. Így próbálja elérni, hogy a belső hőmérséklet 37,5 °C maradjon. Ha elég ideig van bent a szaunában – egyhuzamban 8-12 percig, illetve kezdőként 4-8 percig -, a bőr hőmérséklete 30 °C-ról 40 °C-ra emelkedik, a szervezet belsejében pedig 38-38,5 °C-ig emelkedik a hőmérséklet.
Ez a rövid ideig tartó hőmérséklet-emelkedés az alábbi pozitív változásokkal jár:
A keringési rendszerre Hazánkban sokáig nem javasolták a szaunázást szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőknek. Ma már tudjuk, hogy a szaunázás egyfelől edzi a vérereket, másfelől a magasvérnyomás-betegségben szenvedőknél a kabinban való tartózkodás során átmeneti vérnyomáscsökkenés figyelhető meg. A szaunázás hosszútávon javítja a szívkoszorúerek keringését.
Az immunrendszerre A szaunázás során a rövid ideig tartó felmelegedés nemcsak edzi a vérkeringést, de hatására olyan immunvédelmet segítő anyagok szabadulnak fel a szervezetben, melyek segítenek felvenni a harcot a fertőzésekkel szemben. A téli időszakban különösen érdemes heti rendszerességgel szaunázni, hiszen az ily módon megerősített immunrendszer könnyebben veri vissza a légúti fertőzéseket.
A bőrre A szaunázás élénkítő hatással van a szervezetre, fokozza az anyagcserét, segíti a méreg- és salakanyagok kiürülését. Mindez nem csupán az immunrendszerre hat, de szépíti, tisztítja a bőrt is, támogatja a sejtképződést. Ráadásul a szaunázás, illetve az azt követő hideg vizes zuhany javítja a bőr vérellátottságát, fokozza annak rugalmasságát.
A hormonrendszerre Már a kabinban ülve érezheted a szaunázás kellemes, testet-lelket ellazító hatását. Ha pedig a szaunázást követően hideg vízzel zuhanyozol, az a vegetatív idegrendszerben és a hormonális szervekben – agyalapi mirigyben, mellékvesekéregben – egyfajta pozitív stresszt vált ki. Mindez nemcsak felfrissülést hoz, de hosszútávon edzi, segíti a hormonrendszer működését.
edit
clear
✕
A kályha beüzemelése
A kályha elválaszthatatlan része a 2 m magas füstcső, valamint esővédő a fatüzeléses kályha esetében. A kályha beüzemelése: alágyújtós, majd száraz fenyő, lécek stb., aztán miután az égés beindult kemény száraz tűzifát kell dobni rá.
A nedves, friss tűzifa kátrányszerű kormos lerakódásokat okoz a tüzelőberendezésben. A tűzoldali lerakódások jelentős mértékben csökkentik a kályha hatásfokát. Időnként ajánlatos kályhatisztító porok használata: Konix koromtalanító, Diavolina, stb.
A használat után keletkezett hamut, a kályhához tartozó tisztítólapáttal könnyedén eltávolíthatjuk (4-5 használat után ajánlott).
A felmenő füstcsövet csak a levegő hűti, ezért annak érintését kerülni kell, mert égési sérüléseket okozhat.
Elsősorban a natúr, illetve olajos felületnél számítani kell az edény nedvességváltozásra történő kisebb alak, és méretváltozására, mely jelenség a faanyag megváltoztathatatlan tulajdonsága. Ennek mértéke, a szélsőséges eseteket kivéve, nem befolyásolja a termék esztétikai és funkcionális tulajdonságait
Amennyiben az edényt összefogó pántok száradás következtében fellazulnának, az előbbi ajánlások betartásával ez elkerülhető, és azok utánszorítása házilag is megoldható.
✕
Használata, karbantartása
A szauna minimális költséggel üzemeltethető. Az elhelyezési környezetet figyelembe kell venni, hogy az esetlegesen kiáramló forró levegő és szikra ne tudjunk tűzveszélyt előidézni, ezért kérjük, hogy gondosan kiválasztott helyre tegye.
Kétévente érdemes bioolajjal a külső felületét lefesteni, ezáltal is növelve a szauna élettartamát. A kályhába csak fahasábot vagy brikettet használjon
A kályhát csak rendeltetésszerűen használja!
A gyártó az esetleges használati balesetekért nem vállal felelősséget, gondosan, odafigyelve használja.
✕
Fontos tudnivaló
A kályhában az elégetett fahasábok által visszamaradt hamut, salakot egy egyszerű kis lapáttal ki lehet szedni.
Szaunáinkat összeszerelten szállítjuk, minden tartozékkal és kiegészítővel.